"Zależy nam na tym, by konsumenci świadomie wybierali certyfikowane produkty akwakultury. Pstrągi pochodzące z lokalnych gospodarstw rybackich – hodowli niskoemisyjnych i zasobooszczędnych – spełniają najwyższe standardy środowiskowe i surowe normy z zakresu weterynarii i bezpieczeństwa żywności. To dzięki hodowcom mamy dostęp do lokalnych, świeżych ryb, które nie przejechały tysięcy kilometrów, by znaleźć się na naszych stołach. Stąd pomysł na Program Partnerski skierowany do lokali gastronomicznych. Coraz więcej osób zwraca uwagę na pochodzenie produktu i jego certyfikację, a żywność lokalna zyskuje na znaczeniu i popularności. Chcemy, by serwowanie pstrąga z certyfikatem „Nasz Pstrąg” stało się normą, a konsumenci mogli go kosztować w swoich ulubionych restauracjach" - mówi Daniel Krysiński, Prezes Stowarzyszenia Producentów Ryb Łososiowatych
"Aby uzyskać certyfikat „Nasz Pstrąg”, należy spełnić szereg wymogów, w tym dostarczyć komplet dokumentów raportujących m.in. warunki hodowli. Po wnikliwym przeanalizowaniu dokumentacji hodowlanej, i wydaniu pozytywnej opinii, certyfikat przyznawany jest na rok. Każdy hodowca pragnący przedłużyć jego ważność, zobowiązany jest dostarczyć kompletną dokumentację sprawozdawczą potwierdzającą ciągłość dochowanego standardu działalności hodowli" - dodaje Prezes SPRŁ.
Kampania Nasz Pstrąg to kontynuacja działań edukacyjno-promocyjnych, których celem jest budowanie świadomości na temat zrównoważonej akwakultury oraz popularyzacja spożycia jednego z jej produktów – pstrąga. Inicjatorem, pomysłodawcą i organizatorem kampanii jest Stowarzyszenia Producentów Ryb Łososiowatych, organizacja zrzeszająca obecnie około 60 gospodarstw rybackich w całej Polsce. Kampania współfinansowana współfinansowanej ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Morskiego, Rybackiego i Akwakultury na lata 2021 – 2027. Więcej informacji o projekcie na stronie: https://naszpstrag.pl/o-kampanii/.
All rights reserved 2013 - 2025; Deweloper Ads-Center.NET